Mühafiza şok sensorlarının tarixi diapazonunun təkamülü, Mühafiza qapıların, pəncərələrin və digər strukturların açılma, oğurluq, kəsmə, qazma və hadisələrdən mühafizəsi üçün müasir daxili müdaxilə aşkarlama sistemidir.
HARADA İŞ ALINIR?
Mühafiza yaşayış, ticarət və sənaye mühitində qapıların, pəncərələrin, şüşə səthlərin, oğurluq barmaqlıqlarının və divarların mühafizəsi üzrə ixtisaslaşmış müxtəlif sensor modelləri təklif edir.
BU NECƏ İŞLƏYİR?
Sistem, daxili qazma bitləri və ya almaz diskləri ilə həyata keçirilən qazma və kəsmə hadisələri daxil olmaqla, müdaxilə cəhdləri nəticəsində yaranan təsirləri və vibrasiyaları hiss edən, inteqrasiya olunmuş elektronika olmadan passiv şok seysmik sensorlardan istifadə edir. Qapılar və pəncərələr üçün sensor, həmçinin strukturun açılmasını aşkar etmək üçün maqnit kontaktı ilə təchiz edilmiş versiyada mövcuddur.
O NƏDƏN İBARƏTDİR?
Sistem dörd ixtisaslaşdırılmış detektordan və bütün Mühafiza sensorlarını və kiçik passiv interfeys sayəsində Mühafiza sensorlarını idarə edən bir elektron lövhədən ibarətdir. Kalibrləmə və konfiqurasiyalar hazırda bazarda mövcud olan əksər mobil telefonlara uyğun gələn xüsusi xidmət proqramı vasitəsilə həyata keçirilir.
ƏN ƏHƏMİYYƏTLİ ÜSTÜNLÜK
Sübut edilmiş Mühafiza aşkarlama texnologiyasını mobil proqram vasitəsilə konfiqurasiya və kalibrləmə, ulduz topologiyası üçün yerli dəstək və iki keçiricili balanslaşdırılmış sensorlar kimi yeni mühüm funksiyalarla birləşdirmək.
ƏSAS FAYDALARI
Hamısını idarə etmək üçün bir analiz lövhəsi
Tək analiz lövhəsi bütün Mühafiza sensor modellərini idarə edə bilər, həmçinin qarışıq istifadəyə icazə verilir. Lövhə 4 kanalla təchiz olunub: hər bir kanal eyni tipli iki sensoru, cəmi 8 sensoru qəbul edir.
Xüsusi detektorlar
Dörd fərqli detektor modeli sayəsində tək sistem və tək analiz lövhəsi ilə qapıları, pəncərələri, barmaqlıqları, şüşə səthləri, divarları və tavanları qorumaq mümkündür.
Sadə və müdaxiləyə davamlı naqillər
Siqnal xətlərinin hamısı çox balanslıdır və yalnız iki qütbləşməmiş keçiricidən ibarətdir. “Ulduz” topologiya birləşmələrinin dəstəyi ilə birlikdə bu xüsusiyyətlər sistem naqillərini sadə və müdaxiləyə davamlı edir.
Fərqli həyəcan siqnalları
Mürəkkəb analiz lövhəsi sensorlar tərəfindən aşkar edilən siqnalları emal etmək və qorunan struktura müxtəlif hücumları ayırd etmək üçün güclü CPU ARM və yüksək performanslı rəqəmsal filtrlərdən istifadə edir.
Smartfon və ya planşet vasitəsilə kalibrləmə
Sistemin konfiqurasiyası və kalibrlənməsi təhlükəsiz Wi-Fi bağlantısından istifadə edərək iOS və Android mobil cihazları üçün pulsuz endirilə bilən xidmət proqramı vasitəsilə həyata keçirilir.
İtaliya istehsalıdır
Bütün detektorlar və analiz lövhələri yüksək keyfiyyətli komponentlər və materiallardan istifadə edilməklə, İtaliyada, DEA Security’nin binalarında layihələndirilir, istehsal olunur və yığılır.
SENSORLAR
QAPI VƏ PENCERELER ÜÇÜN
Sn-SPCP-FDR1M zərbə detektoru qapıları, pəncərələri, səma pəncərələrini və müvafiq şüşə səthləri qırılmaqdan, qırılmaqdan, qazmaqdan və açılmaqdan qoruyur. Sensorun çıxarılması, açılması və maqnit maskalanması cəhdlərini siqnal etmək üçün təxribat cihazlarından istifadə edir. Maqnitsiz bir model də mövcuddur (hissə nömrəsi sn-SPCP-FDR1).
Dedektorun kalibrlənməsi və tənzimlənməsi xüsusi bir iOS və Android tətbiqi ilə asanlıqla həyata keçirilir. Tətbiqdən istifadə edərək en 50131-2-8 (pəncərə, ağac və beton) uyğun olaraq üç standart kalibrləmə arasından seçim etmək və ya tək hücum rejimləri (hack, hack və kəsmə/qazma) və ya sensor əməliyyatı ilə əlaqəli parametrləri dəqiq tənzimləmək mümkündür.
Sn-A03P-DRM detektoru, prosessor lövhəsi ilə birlikdə, en 3-50131-2-6 (IMQ – təhlükəsizlik sistemi sertifikatı) uyğun olaraq təhlükəsizlik sinif 5013p sinif II sertifikatına malikdir.
EYNƏK ÜÇÜN
Sn-A03P-GL sensoru şüşə səthləri qırılmaqdan, qazmaqdan və qırılmaqdan qoruyur. Asan və tez quraşdırılmış sensor, daxil olan iki tərəfli lentdən istifadə edərək şüşəyə asanlıqla yapışdırılır.
Bir sensor təxminən ərazini əhatə edə bilər.4 m2.
DİVARLAR ÜÇÜN
Sn-A03P-VL detektoru divarları qazma və qırılmalardan qoruyur.
Daş divarlar vəziyyətində, tək bir sensor 1,5 m şüa aşkarlama sahəsini əhatə edə bilər ki, bu da hər detektorun təxminən hər 3 m-də quraşdırılmasına imkan verir.
Sensor, sensoru qorunan quruluşdan çıxarmaq cəhdlərinə işarə edən oğurluq əleyhinə bir cihazla təchiz edilmişdir.
SOYĞUNÇULUĞA DAVAMLI IZGARALAR ÜÇÜN
SN-A03P-GR detektoru oğurluq barmaqlıqlarını, pəncərə qoruyucularını və digər növ təhlükəsizlik barmaqlıqlarını kəsmə, sındırma və sındırma cəhdlərindən qoruyur. Xarici istifadə üçün nəzərdə tutulmuş sensor metal korpusla qorunur və əlaqə kabeli metal çevik boru ilə bükülür.
ANALİTİK KOMİSSİYA
Maqnit kontaktla təchiz olunmuş a 03 Pro seriyalı detektorlarla birlikdə (IMQ-Sistemi di allarme)
A03 PRO seriyalı sensorların bütün modelləri br-A03P-Z4 elektron prosessor lövhəsi ilə idarə olunur. Bu, detektorlardan gələn siqnalları emal etmək və fövqəladə hallar yaratmaq üçün (əgər varsa) yüksək səmərəli filtrlərdən istifadə edən çox zonalı rəqəmsal analitik lövhədir. Siqnallar hücum növünə görə müvafiq xidmət tətbiqi daxilində fərqlənir:
- öncədən;
- zərbə (zəif zərbələr);
- Breakout (kobud zərbələr);
- qazma / kəsmə (davamlı zərbələr).
Lövhə digər iki vacib siqnal da verir:
- sensorun açılması (kabelin çıxarılması, kəsilməsi);
- elektrik kəsilməsi.
BR-A03P-Z4 4 rabitə kanalı ilə təchiz edilmişdir: hər bir kanala eyni tipli 2 sensor, ümumilikdə 8 sensor qoşula bilər. Belə bir memarlıq, bir dizaynda quraşdırılmış bir və ya iki sensordan ibarət siqnal zonalarının icrasını asanlaşdırır. Beləliklə, passiv sensorlar tərəfindən verilən üstünlükləri qoruyaraq həyəcan siqnalını dəqiq müəyyənləşdirə bilərik.
Sistemi siqnalizasiya İdarəetmə Panelinə bağlamaq üçün 10 bərk hal CNC çıxışı (4 zərbə/qırılma siqnalı çıxışı, 4 açılış siqnalı çıxışı, ümumi icazəsiz açma siqnalı, elektrik kəsilməsi siqnalı) da mövcuddur. Lövhəni konfiqurasiya etmək və kalibrləmək üçün Sizə DG-DEA-VF açarı və mobil cihazlar üçün müvafiq xidmət proqramı lazımdır.
XİDMƏT TƏTBİQİ
Sn-SPCP-FDR1, SN-SPCP-FDR1M və SN-SPCP-FVL detektorları iOS və Android mobil cihazları üçün pulsuz yüklənə bilən xidmət proqramı ilə təchiz edilmişdir; Bu proqram, vi-Fi bağlantısından istifadə edərək detektorları mərkəzləşdirilmiş şəkildə konfiqurasiya etməyə və kalibrləməyə imkan verir. Qoşulduqdan sonra tətbiq avtomatik olaraq sensor modelini tanıyır və müvafiq quraşdırma vasitələrini göstərir.
Fdr1(M) sensoruna gəldikdə, tətbiqdən istifadə edərək üç standart konfiqurasiyadan birini (en 50131-2-8 standartına uyğun olaraq pəncərə, ağac və beton) seçərək və ya xüsusi bir kalibrləmə edərək sensoru kalibr edə bilərsiniz. Bu sonuncu vəziyyətdə, xüsusi bir konfiqurasiya yaradıla bilər və hər bir hücum növü (zəif hücumlar, kobud hücumlar və davamlı titrəmələr) üçün aşağıdakı parametrlər təyin edilə bilər:

An evolution of the historic range of Security shock sensors, Security is a modern intrusion detection system for protecting doors, windows and other structures against opening, theft, cutting, drilling and events.
Security offers a variety of sensor models specializing in the protection of doors, windows, glass surfaces, burglar bars and walls in residential, commercial and industrial environments.
The system uses passive shock seismic sensors without integrated electronics that sense impacts and vibrations caused by tampering attempts, including drilling and cutting events performed with internal drill bits or diamond discs. The sensor for doors and windows is also available in a version equipped with a magnetic contact to detect the opening of the structure.
The system consists of four specialized detectors and a circuit board that controls all the Guard sensors and the Guard sensors thanks to a small passive interface. Calibration and configurations are done through a dedicated service program compatible with most mobile phones currently on the market.
Combining proven Guard detection technology with new essential features such as configuration and calibration via mobile app, native support for star topology and two-conductor balanced sensors.
One dashboard to rule them all
A single analysis board can handle all Guard sensor models, and mixed use is also allowed. The board is equipped with 4 channels: each channel accepts two sensors of the same type, for a total of 8 sensors.
Special detectors
Thanks to four different detector models, it is possible to protect doors, windows, grills, glass surfaces, walls and ceilings with a single system and a single analysis board.
Simple and tamper-proof wiring
The signal lines are all very balanced and consist of only two unpolarized conductors. Together with the support of "star" topology connections, these features make system wiring simple and tamper-resistant.
Different alarms
The sophisticated analysis board uses a powerful CPU ARM and high-performance digital filters to process the signals detected by the sensors and distinguish between different attacks on the protected structure.
Calibration via smartphone or tablet
System configuration and calibration is performed via a free downloadable service application for iOS and Android mobile devices using a secure Wi-Fi connection.
Made in Italy
All detectors and analysis boards are designed, manufactured and assembled in Italy at DEA Security's premises using high quality components and materials.
SENSORS
FOR DOORS AND WINDOWS
The Sn-SPCP-FDR1M impact detector protects doors, windows, skylights and related glass surfaces from being broken, broken, drilled and opened. It uses tampering devices to signal sensor removal, opening, and magnetic masking attempts. A non-magnetic model is also available (part number sn-SPCP-FDR1).
Calibration and adjustment of the detector is easily done with a special iOS and Android application. Using the application, it is possible to choose between three standard calibrations according to en 50131-2-8 (window, wood and concrete) or to fine-tune parameters related to single attack modes (hack, hack and cut/drill) or sensor operation.
The Sn-A03P-DRM detector, together with the processor board, has a safety class 5013p class II certificate according to en 3-50131-2-6 (IMQ – safety system certificate).
FOR GLASSES
The Sn-A03P-GL sensor protects glass surfaces from chipping, drilling and shattering. Easy and quick to install, the sensor is easily attached to the glass using the included double-sided tape.
One sensor can cover an area of approx. 4 m2.
FOR THE WALLS
Sn-A03P-VL detector protects walls from drilling and breaking.
In the case of stone walls, a single sensor can cover a beam detection area of 1.5 m, which allows each detector to be installed approximately every 3 m.
The sensor is equipped with an anti-theft device that indicates attempts to remove the sensor from the protected structure.
FOR ROBBERY RESISTANT GRILLS
SN-A03P-GR detector protects burglar bars, windows guards and other types of security gratings against cut, break and breakthrough attempts. Designed for outdoor use, the sensor is protected by a metal housing and the connection cable is wrapped by a metal flexible conduit.
ANALYTICAL COMMISSION
Together with a 03 Pro series detectors equipped with magnetic contact (IMQ-System di alarme)
All models of A03 PRO series sensors are controlled by br-A03P-Z4 electronic processor board. This is a multi-zone digital analytical board that uses high-efficiency filters (if any) to process signals from detectors and generate emergency situations. Alarms differ depending on the type of attack within the respective service application:
- in advance;
- blow (weak blows);
- Breakout (rough kicks);
- drilling / cutting (continuous blows).
The board also gives two other important signals:
- opening the sensor (removing the cable, cutting it);
- power outage.
BR-A03P-Z4 is equipped with 4 communication channels: 2 sensors of the same type can be connected to each channel, 8 sensors in total. Such an architecture facilitates the implementation of signal zones consisting of one or two sensors installed in one design. Thus, we can accurately identify the alarm while maintaining the advantages provided by passive sensors.
10 solid state CNC outputs (4 shock/break alarm outputs, 4 opening alarm outputs, general tamper alarm, power failure alarm) are also available to connect the system to the alarm Control Panel. To configure and calibrate the board, you need the DG-DEA-VF switch and the appropriate service software for mobile devices.
SERVICE APPLICATION
Sn-SPCP-FDR1, SN-SPCP-FDR1M and SN-SPCP-FVL detectors are equipped with free downloadable service software for iOS and Android mobile devices; This software allows you to centrally configure and calibrate detectors using a Wi-Fi connection. Once connected, the app automatically recognizes the sensor model and displays the appropriate installation tools.
As for the Fdr1(M) sensor, you can calibrate the sensor by choosing one of three standard configurations (window, wood and concrete according to EN 50131-2-8 standard) or by performing a custom calibration using the app. In this latter case, a custom configuration can be created and the following parameters can be set for each type of attack (weak attacks, coarse attacks and continuous vibrations):